Az Igazgatótamács utasításainak betartása és betartatása az Alkotmány szellemében és betűje szerint, szükség szerint az erőszak erejével. Szolgálás, védés.
Egyenes gerinc. Tisztelet parancsolása. Példa mutatása. Elkötelezettség a jó mellett. A rossz üldözése. A jó és a rossz megkülönböztetése készség-szinten. Parancs-reaktivitás.
Pintér tizedes vagyok. Vannak a rendmesterek, meg azok, akik nem rendmesterek. A rendmesterek jóenberek, a többiek rosszenberek. A jóenberek sosem veszítenek. Azért szeretem a munkámat, mert utálom a Ming korabeli kínaiakat. Szeretem őket bümtetni az Alkotmány szellemében. Azzal, hogy csoportokba soroljuk az enbereket a világ egyszerűbb és áttekinthetőbb lesz. A b’anánvadászokat nem szeretem bümtetni, bár kell, pedig igaz úton járnak. Nem kell kétségbe esni, rengeteg más bümtetni való is van, és azért jó a törvényt képviselni, mert a törvény jó. Azért jó, mert jó célokat szolgál, jó célokat pedig jó szolgálni. És amiben ennyi jó van, az csak jó lehet.
Jelentkezésed, és kézzel írt, fényképes önéletrajzodat az alábbi postacímre várjuk: 123342 Bő, Krokodil Holding Zrt. Emberi erőforrások igazgatóság, Baka Magdi Recruitment Officier, Postafiók 6340.
„…a munka teremtette meg magát az embert.”
(A természet dialektikája. A munka része a majom emberré válásában. – Uo. 368.; ENGELS, FRIEDRICH 1820 –1892, filozófus)
A munka fogalmát Jean Victor Poncelet (1788–1867) francia matematikus, fizikus és Gustave Coriolis (1792–1843) francia fizikus vezette be. A munkát az erő és az út szorzataként értelmezték. (Emiatt a munkára vonatkozó képletekben többnyire még ma is s jelöli az elmozdulás hosszát.)
A munka mértékegységét James Prescott Joule (18181889) angol fizikusról nevezték el. Joule jelentős eredményeket ért el a munkára, illetve az energia megmaradására vonatkozó vizsgálatokban.
Ha a gomb nem visz vissza az előző odalra, használd a böngésző bal felső sarokban taláható balra-nyilát (←)