NÉZŐTÉPŐ

A munkakör célja

Az úgynevezett Együvétartozás Permetével egy tömbbe ragasztott individuumok kíméletes,  kézi erejű szétválasztása egyedekre.

Elvárások

A fizikai rátermettség mellett, a felebaráti szeretet, a türelem elsődlegesen elvárt nézőtépői tulajdonság.

Ajánlom ezt a munkát...

Tresow Géza (57), önkéntes nézőtépő vagyok. Két törtémetem is van – volt, hogy engem téptek, s aztán téptem én is. Tapasztalatból mondom, hogy a tépettekből lesznek a legjobb tépők.  Eredeti foglalkozásomra nézve idegenvezető vagyok – ehhez a munkához kapcsolódik tépetésem.  Egy negyvenfős arafura csoportot vezettem körül Ó-Bőváros fölött. Az arafurák, mint minden egyenlítői nép, kőgazdagok, megszedték magukat a napenergia bizniszen, semmibe sem került nekik egy nyitott lebegőbuszt egész napra kibérelni.  A csoport kifáradt a nézelődésben és a lebegésben, megálltunk hát a Margit-sziget fölött.  Itt ért bennünket a támadás – a permetet egy drónról szórta ránk a csumigáz.

A permet megszilárdulásához levegő  és testi pára kell. A permet lehullott, majd néhány másodperc, és habbá fúvódott kitöltve a testeink közti teret, ragacsosan, sárgán, akár a törökméz. Egy örökkévalóságnak tűnt, pedig alig húsz percbe telt, hogy két lebegő-mentőbuszon mellén érkezzenek segítőkész nézőtépő barátaink. A riadalomból fakadó eltökéltség, akár a permet, úgy szilárdult bennem – már másnap felkerestem ezt a honlapot, hogy önkéntes nézőtépő legyek.

Nézőtépőként a legnagyobb élményt a Magyari-Habsburger válogatott meccsen szereztem. A félidő huszadik percében, 1:1  mérkőzésállásnál negyvenezer szurkolót  ragasztott egy tömbbé a kordont áttörő merénylő.   Percek alatt alatt a helyszínre értem, tépőtársaimmal felosztottuk a szektorokat. Az apokaliptikus látvány megsokszorozta erőnket.  A B szektorban kezdtem, a legfanatikusabb szurkolókat téptem.  Mivel a szilárd hab mélyén a végtagok kusza elhelyezkedése nem látható, vágó, szúró szerszámot segítségül nem használhatunk. Egyik lábaddal kitámasztasz, ujjaid hegyét a szilárd habba döföd, fúrod, vájod befelé, mígnem testrészt, vagy öltözéket érsz, s akkor rántasz, cibálsz és tépsz.  Végül jön a megváltó reccsenés, a fanatikus szurkolót a gyepre hengeríted, s hagyod, hogy csituló káromkodások között kibábozza magát az áttörhetővé csökkent anyagból. Nincs időd kivárni a köszönő szavakat, nekiveselkedsz a következőnek, döfsz, vájsz és tépsz.

Ajánlom ezt a munkát azoknak, akik nem csak elkötelezett hívei az egyéni szuverenitásnak, de készek érte tenni is szabadidejük terhére.

juttatások

  • Korlátlan védőital-fogyasztás

FIGYELEM!

Jelenleg nincs üresedés hivatásos nézőtépő munkakörre. Ugyanakkor önkéntes nézőtépők jelentkezését korlátlan számban fogadjuk. Kapcsolat/jelentkezés: 363636 987k5987, [email protected]

az állásportál

Minden, amit a munkáról tudni érdemes

              „…a munka teremtette meg magát az embert.”

(A természet dialektikája. A munka része a majom emberré válásában. – Uo. 368.; ENGELS, FRIEDRICH 1820 –1892, filozófus) 

A munka, mint fizikai fogalom

A munka fogalmát Jean Victor Poncelet (1788–1867) francia matematikus, fizikus és Gustave Coriolis (1792–1843) francia fizikus vezette be. A munkát az erő és az út szorzataként értelmezték. (Emiatt a munkára vonatkozó képletekben többnyire még ma is s jelöli az elmozdulás hosszát.)

A munka mértékegységét James Prescott Joule (18181889) angol fizikusról nevezték el. Joule jelentős eredményeket ért el a munkára, illetve az energia megmaradására vonatkozó vizsgálatokban.

A munka osztályfelfogásban

Az Almásfüzitői Timföldgyár homlokzata a Bő előtti, eltörölt töténelmi korban

Ha a gomb nem visz vissza az előző odalra, használd a böngésző bal felső sarokban taláható balra-nyilát (←)