141ming

Társadalmi ranglétra Bővárosban

 

  • Bőmagyar lakosok
  • Bőmagyar lakosok kutyái
  • Egyéb lakosok
  • Egyéb lakosok kutyái
  • Bőmagyar hajléktalanok
  • Egyéb hajléktalanok
  • Hajléktalan kutyák
  • Ming-korabeli kínaiak és kutyáik egy sorban
  • Galambék, banánok és woalák egy sorban

A Ming-kor nagyon régen volt, és nagyon távoli világhoz fűződik.  Mivel az Igazgatótamács első ülései egyikén a múltat eltörölte, a Ming-korról elég hiányos ismeretekkel rendelkezünk. A netrégészet segítségével a PastperFact Commando kuriózumokat kedvelő híveinek néhány információ morzsát összegyűjtöttünk, íme.  A Ming-kor olyannyira régen volt, hogy még a Bő előtti kort tekintve is régeninek számít.  Egy régi országban, volt, melyet Kínának neveztek, onnan származnak a kínaiak.  Kína területén ma több mint 300 ezer városállam van, mind legalább kétszer akkora, mint Bőváros. Kínaiak már jóval Bő előtt kivándoroltak a régeni Kína területéről és a világ számos kontinensén (összesen öt van) kolóniákat létesítettek. Eljutottak a Bő előtti Ria-Ria Hungária területére is, de tömegesen  Bővárosban telepedtek meg.  

 

A bővárosi kínaiak alacsony társadalmi presztízst halmoztak fel munkálkodásuk alatt, gyenge minőségű iparcikkeikről, olcsó alapanyagból készült, ehetetlen gyorsétkeikről, szemetes környezetükről, nyivákoló beszédmódjukról, és publikus harákolásukról váltak hírhedtté. A bővárosi társadalom ranglétráján helyük az alsó fokokon rögzült. A bővárosi kínaiak természetesen nem voltak Ming-korabeli kínaiak, hanem  Bő-korabeli kínaiak voltak. Ming-korabeli kínaiként való megjelölésük a szerző önkényes megjelölése, mely csak a Past-tartományban értelmezhető, a Fact-hoz nincs köze.

Korabeli Ming.

A PastperFact Commando
netgyűjtése.

Bár Commandónk nem tartja feladatának a mese esztétikai szempontú boncolgatását, sem a szerző, Knapp Emil lelkének boncolgatását, megjegyezzük a következőket. Szerintünk egyik gondolatával a szerző csökkenteni igyekszik a bőkori kínaiak felelősségét, eltereli gyalázatos bővárosi viselkedésükről a figyelmet, amikor a Galambék elleni támadásokat Ming-korabeli kínaiak nyakába igyekszik varrni.  Ugyanakkor másik gondolatával a kínaiak Ming-korba való helyezésével bőkori tetteiket és indulataikat helyesen, a régeni középkor, azaz a kínai Ming-kor sötétjébe veti.